sobota, 13 sierpnia 2016

Lifting łazienki

     Co zrobić gdy remont łazienki trzeba odłożyć na kilka lat? Można nie robić nic zadowalając się stanem zastanym. Można też, tak było w moim przypadku, przeprowadzić niewielki lifting aby łazienkę trochę oswoić i sprawić, by było miło z niej korzystać.  Gdy wprowadziłam się do obecnego mieszkania, łazienka spędzała mi sen z powiek. Różowe płytki z lat  ( chyba) 70- tych lub ciut wcześnej, różowe ściany i podłoga w płytkach " nakrapiany brąz", rury na wierzchu, górnopłuk, stara żeliwna wanna.  Na początku oswajałam to co zastałam za pomocą różnych środków - czyszczenie, malowanie ścian na biało, wprowadzanie odpowiednich kolorystycznie dodatków, ręczniczków, dywaników itp. Ale nie byłabym sobą gdybym nie poszła jeszcze dalej. Wpadłam na genialny pomysł przemalowania płytek. Kupiłam puszkę farby Diamondhard w jasnoszarym kolorze i w jeden wieczór łazienka odmieniła się nie do poznania. Podłogę przemalowałam białą akrylówką. Teraz nawet rury na wierzchu mnie nie drażnią, bo stwierdziłam, że fajnie mieć taki trochę industrialny klimat.  A żeliwna wanna to prawdziwe cacko. Lubię swoją łazienkę do tego stopnia, że przestałam nawet myśleć o remoncie, chociaż wiem, że to nieuniknione i w końcu kiedyś nastąpi.
     Szukałam długo zdjęć "przed", niestety bez skutku. Wiem, że gdzieś były. Były nawet fotki z kolejnych etapów malowania. Trochę czasu jednak minęło i trudno mi je teraz zlokalizować. Odwołam się jednak do Waszej niezastąpionej wyobraźni :)
Poznajecie koszyk metalowy? Powiesiłam go w formie półeczki, jest bardzo praktyczna
 i dekoracyjna

4 komentarze:

 1. Ja sobie to wyobrażam - byłam w kilku takich łazienkach i to co teraz widzę przerosło moje wyobrażenia - też bym polubiła taką łazienkę :)
  Podoba mi się ten szary - jest taki łagodny i świetnie na jego tle pokazują się dodatki. Opakowania bez nalepek są świetne ! Strzał w 10 tkę - muszę zebrać kilka opakowań takich samych i po przelewać do nich wszystkie kosmetyki. Zapisze sobie ten pomysł w notesiku inspiracji! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że możesz sobie wyobrazić jak było, bo chciałam bardzo pokazać to na zasadzie kontrastu. Ten pomysł z równymi pojemnikami na kosmetyki rzeczywiście udany. Szkoda, że nie zrobiłam tego wcześniej. Teraz, dzięki temu łazienka wydaje się być taka uporządkowana

   Usuń
 2. Bardzo mi się podoba. Półeczka fantastyczna:)

  OdpowiedzUsuń